O mně

Narodil jsem se na pomezí Šumavy na den přesně 70 let od založení Las Vegas, o 116 let později než „kolega” a nositel nobelovy ceny Pierre Curie a přesně 5 let od vydání posledního alba „Let It Be” legendárních Beatles. Ve svém rodném městě jsem pobyl osmnáct let až do svého odchodu na Karlovu universitu v Praze a od té doby jsem byl dlouhou dobu na cestách po různých "štacích". Prahu postupně vystřídala Ženeva, po několika dalších pražských letech pak následovaly dva roky v Berlíně, čtyři v jižní Kalifornii a další dva ve Virginii. V současné době žiji se svojí rodinou opět v Praze.

Jelikož mým hlavním oborem, denním chlebem a zároveň i koníčkem je v současné době fyzika a chemie, najdete zde pár informací a odkazů i na toto téma, včetně seznamu všech vědeckých publikací, které jsem sám sepsal nebo se na nich alespoň autorsky podílel. Pro studenty Matfyzu (MFF UK) i ostaní zájemce o fyziku jsou zde volně ke stažení vypracovaná fyzikální praktika, několik zápočtových programů a má kompletní státnicová příprava.

Mezi další mé koníčky patří různé sporty (z nichž nejvýše si u mě jednoznačně stojí cyklistika, kterou jsem kdysi závodně provozoval), rozličné zábavy barových povalečů (mariáš, kulečník, šipky, bowling, stolní hry apod.), výtvarné umění, fotografování a literatura. Chvílemi až napůl profesionálně se věnuji tvorbě webů a programování. Své názory nejraději ventiluji buď u piva, nebo ve svém internetovém zápisníku.

Můj stručný životopisKontaktní informace